Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Jest to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Jej celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypominania sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Uczniowie naszej szkoły także w tym roku wzięli w niej udział. Do akcji przystąpiło 116 chętnych z  klas czwartych, piątych i szóstej a. Najpierw były tygodniowe przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie różnorodnych zabaw. Był także  konkurs plastyczny na prace związane z tym tematem.

Potem nastąpił dzień 28 września czyli sprawdzenie ,,tabliczkowej wiedzy’’ podczas egzaminów. Uczniowie losowali zadania sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia i rozwiązywali je samodzielnie w określonym czasie. Podczas sprawdzania losów przez nauczyciela, uczestnicy egzaminu  rozwiązywali w grupach wybrane zagadki i łamigłówki matematyczno-logiczne. Uczeń, który udzielił  bezbłędnych odpowiedzi otrzymał imienną legitymację Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz plakietkę eksperta, którą mógł się pochwalić na korytarzach szkolnych. Uczniowie naszej szkoły zdali ten egzamin bardzo dobrze, ale częste powtarzanie i przypominanie sobie tych umiejętności na pewno wpłynie pozytywnie na poziom ich wiedzy.

Koordynatorami akcji w naszej szkole byli: p. Agnieszka Jarzębak, p. Marzena Wartalska i p. Małgorzata Stawiak.

Komentowanie jest wyłączone.