Święto Pierwszaków i Dzień Edukacji Narodowej

12 października  w naszej szkole już od godzin porannych panowała świąteczna atmosfera. Tego dnia odbyła się uroczysta akademia z okazji ślubowania pierwszoklasistów

oraz Dnia Edukacji Narodowej.

Na początku dzieci z klas I a i I b wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły pierwszaki ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, a z rąk pani Wicedyrektor uczniowie otrzymali pamiątkowe medale. Rodzice natomiast wręczyli swoim pociechom słodkie rożki.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Mamy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie lata szkolne.

Tego samego dnia obchodzili również swoje święto nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły. Podczas uroczystej akademii popłynęły w ich stronę piękne życzenia od pani Dyrektor

Elżbiety Łobody – Szewc, wójta gminy Dobroń – pana Roberta Jarzębaka oraz od przewodniczącej Rady Rodziców – pani Magdaleny Brachy. Również uczniowie pamiętali o swoich nauczycielach, wychowawcach i pracownikach szkoły: wraz z życzeniami złożyli na ich ręce piękne kwiaty, a chór szkolny uświetnił występ wzruszającą piosenką.