Dywizjon 303- ciekawa i trudna historia

W dniu 10 października 2018r. najstarsze klasy naszej szkoły (VIIIA, VIIIB, IIIA, IIIB, IIIC gim.) udały się na pokaz filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” do kina Tomi, w Pabianicach.

Wyjazd był formą realizacji podstawy programowej z historii (kl. VIII) oraz języka polskiego (kl. III gim). Z wielką ciekawością obejrzeliśmy film, który jest przez wielu chwalony, ale również krytykowany.

Po emisji zdania naszych uczniów były podzielone, ale przeważały opinie pozytywne. Młodzieży podobała się fabuła, krajobrazy, sposób ukazania bohaterów (ludzi z krwi i kości). Wszystkim nam zabrakło jednak informacji o tym, jak bardzo niedoceniono naszych pilotów po zakończeniu wojny.

Jesteśmy dumni z postawy wszystkich polskich żołnierzy, którzy na frontach II wojny światowej walczyli za Naszą i Waszą wolność.