Kartki do Powstańców- BohaterON

W październiku nasza szkoła wzięła udział w akcji pisania kartek dla Powstańców Warszawskich. Uczniowie od II klasy szkoły podstawowej po III gimnazjum usłyszeli na lekcjach historię Powstania Warszawskiego. Dzięki stronie Bohaterom poznali bohaterów powstania, a następnie wypełnili przysłane kartki.

BohaterON- to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.

Projekt, bazując na historiach Powstańców,  ma edukować Polaków, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Akcja jest również formą realizacji podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2018/2019. (100 rocznica odzyskania niepodległości- wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów).

Nasi uczniowie pięknie ozdobili kartki, na których dziękowali powstańcom za ich odwagę, poświęcenie, życzyli zdrowia. Często pisali również, że podziwiają powstańców i są z nich dumni. W sumie przygotowali 248 kartek, które spakowane do jednej paczki, pojechały do Fundacji „ Rosa” we Wrocławiu. Stamtąd zostaną przesłane do Powstańców. Mamy nadzieję, że sprawią im dużą radość.