Sukces Bartka w Gminnym Konkursie Recytatorskim

        Setną rocznicę odzyskania niepodległości świętujemy na różne sposoby. Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Mogilnie postanowiła ją uczcić, pochylając się   nad naszą epopeją narodową – ,,Panem Tadeuszem” Adama Mickiewicza. To właśnie fragmenty tego utworu recytowali uczniowie na zorganizowanym przez panią Magdę Sokołowską Gminnym Konkursie Recytatorskim ,,Pan Tadeusz – marzenia o niepodległości”.

      Naszą szkołę reprezentowali: Lena Ochęcka z kl.V b, Bartosz Górniak z kl. VI a i Marcel Dąbrowski z kl. VIII b. Wszyscy uczniowie ze szkół podstawowych naszej gminy wspaniale radzili sobie z trudną przecież recytacją słynnego trzynastozgłoskowca. Niektórzy również strojem starali się oddać klimat szlacheckiego Soplicowa. Jury pod przewodnictwem pana Janusza Ziarnika, regionalisty i animatora kultury, przyznało drugie miejsce Bartoszowi Górniakowi, uczniowi p. Alicji Bogdańskiej. Serdecznie gratulujemy!

Komentowanie jest wyłączone.