III C gimnazjum w Łodzi

24.10.2018 klasa IIIc gimnazjum pojechała na wycieczkę do Łodzi.

Pierwszym przystankiem było dawne więzienie carskie, w którym przez pewien czas przetrzymywano m.in. Józefa Piłsudskiego. Przewodnik zapoznał uczniów z historią niektórych więźniów (przede wszystkim kobiet).  Pokazał też sale, w których ich przetrzymywano. Mówił ciekawie o powstaniach, między innymi  listopadowym i styczniowym, strojach żołnierzy i wielu innych rzeczach.

Kolejnym celem wycieczki był Teatr Powszechny. Dwugodzinny spektakl pt. “Wszystko w rodzinie” rozbawił widzów i został nagrodzony gromkimi brawami.

Ostatnie miejsce — prawdopodobnie najbardziej wyczekiwane przez uczniów — to Manufaktura, będąca kiedyś kompleksem fabrycznym Izraela Poznańskiego.

Wycieczka była naprawdę udana. Nie dość, że miło spędziliśmy czas w teatrze, to jeszcze wzbogaciliśmy swą wiedzę historyczną.

Łucja Nitek