SUKCES, SUKCES, SUKCES – PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT

Dnia 09.11.2018r w hali sportowej przy ulicy Orlej w Pabianicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Naszą szkołę pod kierunkiem pana Macieja Więclewskiego reprezentowały uczennice w składzie: Marta Animucka, Julia Augustyniak, Julia Ignaczak, Zuzanna Małek, Dominika Mudzo, Łucja Nitek, Weronika Olas, Nadia Plucińska, Aleksandra Rogalska, Wiktoria Rosińska, Zuzanna Sawicka, Zuzanna Socha, Daria Wołosz oraz Nikola Wosik. Dziewczęta rozegrały dwa mecze ze szkołą nr 5 oraz 14 z Pabianic. W pierwszym dziewczyny walczyły ze szkołą nr 14 ustanawiając wynik 11:11 i wygrywając w karnych 3:1. Bramki zdobyły: Marta Animucka – 6 +1 karny, Zuzanna Małek – 1 karny, Zuzanna Sawicka – 4 + 1 karny, Daria Wołosz – 1. W drugim spotkaniu nasza szkoła odniosła zwycięstwo po bramkach Marty Animuckiej – 3, Nadii Plucińskiej – 3 oraz Zuzanny Sawickiej – 4. Po dwóch wygranych, a tym samym zajęciu I miejsca, dziewczyny otrzymały awans do półfinałów wojewódzkich, a najlepszą zawodniczką turnieju została Zuzanna Sawicka. Mecze o wejście do finałów wojewódzkich zostały rozegrane dnia 14.11.2018 r. Dziewczyny walczyły o awans ze szkołami z Dalikowa i Zgierza. Skład drużyny został niezmieniony. Pierwsze starcie nasza drużyna miała rozegrała z Dalikowem, ustanawiając wynik 12:4. Do bramki trafiły: Marta Animucka – 6, Wiktoria Rosińska – 1, Zuzanna Sawicka – 5. Drugi mecz nie poszedł jednak po naszej myśli odnotowałyśmy porażkę 16:6. Punkty zdobyły: Marta Animucka – 2, Zuzanna Sawicka – 4. Ostatecznie nasz szkoła uplasowała się na II miejscu, zostając wicemistrzyniami rejonu.