Spektakl pt. „Przygody zazdrosnego Liliputka”

Dnia 15 listopada 2018 r. gościliśmy Teatr Króla z Łodzi, który przygotował dla uczniów oddziałów przedszkolnych i klas I-III spektakl pt. „Przygody zazdrosnego Liliputka”. To pełne wesołych scen przedstawienie ukazało zachowania różnych postaci zwierząt, które posiadają ludzkie cechy charakteru.

Świerszcz stanowił symbol zarozumiałego i zazdrosnego bohatera. Wędrujący Konik Polny przeżywał przygody, dzięki którym nauczył się, jak postępować w życiu i dlaczego należy szanować innych. Mrówka, posiadająca pozytywne nastawienie do życia pokazała Świerszczowi, dlaczego warto pomagać innym nie tylko fizycznie, ale także jak wspierać dobrym słowem. Pajęczyca myślała tylko o korzyściach wynikających ze spotkań z innymi owadami. Dopiero dzięki mądrej Pszczole Świerszczyk przeszedł metamorfozę
i przestał być zazdrosnym, egoistycznym owadem. Stał się bardzo rozsądnym oraz pomocnym Konikiem Polnym, którego wszyscy polubili i szanowali.

Doskonała gra aktorów, ubranych w kostiumy bajkowych bohaterów, odpowiednio dobrana muzyka i efekty świetlne oraz szybka i celna reakcja na zachowanie dziecięcej publiczności powodowała, że najmłodsi utożsamiali się z bajkowymi bohaterami i pomagali im szczęśliwie pokonywać napotkane na swojej życiowej ścieżce trudności.  Przedstawienie miało na celu nauczyć dzieci, iż każdy z nas jest inny, ma swoje upodobania, przyzwyczajenia i każdego człowieka trzeba szanować. Całe spotkanie zakończyło się gromkimi brawami.