Spotkanie z policją.

Dnia 20 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie całej społeczności uczniowskiej z policjantem – młodszym aspirantem Tomaszem Lewandowskim z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. Tematyka spotkania dostosowana była do grup wiekowych – klasy starsze tj. IV-VIII i oddziały gimnazjalne zapoznane zostały z następującymi zagadnieniami: bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach i odpowiedzialność nieletnich za niszczenie mienia szkolnego. Prowadzący  podkreślił, że poruszając się rowerem po drogach, należy posiadać odpowiedni dokument – kartę rowerową i przestrzegać zasad ruchu drogowego. Przypomniał o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych, gdy znajdujemy się poza obszarem zabudowanym po zmroku.

Uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I-III wspólnie z policjantem omawiali zasady bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły i powrotu do domu. Aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, wykazywali się  dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez jezdnię czy przejazdy kolejowe, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa i nie tylko. Interesowała ich także codzienna praca policjanta, dzielili się swoimi uwagami na temat nieprawidłowych zachowań innych uczestników ruchu drogowego, których sami byli świadkami.

Uczniowie dowiedzieli się również, jakie mogą być konsekwencje wynikające z niszczenia szkolnego mienia.

Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce!