Warsztaty artystyczne klas czwartych

17 grudnia  klasy czwarte  wybrały się do Teatru Wielkiego w Łodzi na multidyscyplinarne zajęcia warsztatowe. Uczniowie  mogli zapoznać się z wyjątkową magią teatru operowego, na którą składa się połączenie sztuk: muzyki, plastyki i tańca. Podczas tej wizyty uczestnicy mieli możliwość udziału w zajęciach wokalno – aktorskich, tanecznych, muzycznych i plastycznych. Mogli zaprezentować się w każdej z tych dyscyplin oraz  nabyć nową wiedzę i umiejętności. Trudno zdecydować, które zajęcia podobały się najbardziej, ale na pewno każdy  znalazł coś bliskiego sobie. Był taniec baletowy, charakteryzacja postaci, projektowanie strojów operowych czy zapoznanie z instrumentami orkiestry. Zajęcia te na pewno przybliżyły ich uczestnikom operę i balet jako dziedziny sztuki teatru muzycznego, a być może także zachęciły ich do korzystania w przyszłości z oferty kulturalnej tego teatru.

Komentowanie jest wyłączone.