Koncert Kolęd

          Dnia 21 grudnia odbył się w naszej szkole Koncert Kolęd. Uczestniczyli w nim zaproszeni goście: wójt gminy Dobroń p. Robert Jarzębak, ksiądz proboszcz  Krzysztof Gliniany, dyrektor Dobrońskiego Centrum Kultury p. Monika Rybak, dyrekcja szkoły oraz  nauczyciele, pracownicy szkoły  i cała społeczność uczniowska.

      W ten świąteczny nastrój jako pierwsi wprowadzili zebranych  uczniowie klasy III i chór szkolny, montażem słowno-muzycznym. Powagę opowieści o narodzinach dzieciątka rozweselały góralskie kolędy i cała gama instrumentów perkusyjnych.

     Jako kolejni wystąpili uczniowie klas starszych, którzy przedstawili scenkę dziękczynną u wrót stajenki. Byli pasterze, Maryja z Dzieciątkiem, dzieci w ludowych strojach. Nie zabrakło także kolęd w języku angielskim.

    Na zakończenie świąteczną  etiudę przedstawiła  grup teatralna Metamorfoza. W symboliczny sposób przekazali wszystkim ogrom miłości na nadchodzące dni i złożyli świąteczne życzenia.

    Koncert kolęd zwieńczyły życzenia przybyłych gości i pani dyrektor Elżbiety Łobody – Szewc.

Komentowanie jest wyłączone.