Nasz artykuł w Życiu Pabianic

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dobroniu w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przystąpiła jesienią 2017 r. do Programu Szkoła Niepodległej, którego podmiotem prowadzącym jest Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, a patronem honorowym Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach programu szkoły wykonywały 7 zadań podzielonych na 5 bloków tematycznych:

1. Szlak Trzech Świąt Rzeczypospolitej; 2. Szlak Współtwórców Niepodległości; 3. Szlak Żołnierzy Niepodległości; 4. Szlak Dróg do Niepodległości; 5. Szlak Pierwszych Dni Wolności.

W ramach realizacji 4 bloku podjęliśmy się wykonania zadania: “Gdzie byli nasi dziadowie 100 lat temu?- stworzenie artykułu do lokalnej gazety.” Materiał do artykułu został zebrany przez naszych uczniów wśród swoich rodzin. Następnie nauczyciel historii z przygotowanych wspomnień stworzył artykuł, który ukazał się w świątecznym wydaniu Życia Pabianic w dniu 18 grudnia 2018 r. Poniżej przedstawiamy artykuł wraz ze zdjęciami autorów opublikowanych wspomnień.

Artykuł do ściągnięcia w pdf  – pobierz artykuł

Komentowanie jest wyłączone.