“Pomagamy”

           Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w wielu domach.    W tych dniach każdemu z nas potrzebna jest bliskość rodziny czy przyjaciół. Dlatego pokazujmy ludziom, którzy z różnych powodów życiowych znaleźli się  w trudnej sytuacji,    że nie muszą być sami. Ten pozornie drobny gest jednak wiele znaczy dla innych. Czasami nie potrafimy zrozumieć ile nasza obecność może znaczyć.

            Wolontariusze szkolnego Koła Caritas pragną dotrzeć do jak największej liczby osób potrzebujących, szczególnie w czasie świąt. Dlatego wspólnie z Caritas Polska zorganizowali w  supermarkecie „Biedronka” oraz sieci handlowej „Rosa” 14. zbiórkę żywności pod hasłem “TAK POMAGAM”. W dniach 7-8 grudnia 2018 roku, w godz. 15:00-20:00 (piątek) oraz 8:00-20:00 (sobota) wolontariusze zbierali produkty z długim terminem przydatności oraz łatwe    w przechowywaniu.

            W tym samym czasie do 14 grudnia trwała również akcja pod hasłem “Serce na gwiazdkę”. Obejmowała ona obszar naszej szkoły, gdzie uczniowie wspólnie zbierali zabawki, słodycze oraz odzież. Obie akcje zorganizowano na rzecz Domu Samotnej Matki w Łodzi.

           W akcji “TAK POMAGAM” uczestniczyło 16 wolontariuszy naszej szkoły oraz 12 z Mogilna.

     Z całego serca dziękujemy klientom, kierownictwu i pracownikom dobrońskich marketów za zrozumienie, ciepłe przyjęcie i wsparcie młodzieży w ich działaniach. Podziękowania należą się uczniom i ich rodzicom biorącym udział w akcji “Serce na gwiazdkę”, jak również nauczycielom, którzy koordynowali pracę wolontariuszy i opiekowali się nimi podczas zbiórki.

Szd

Komentowanie jest wyłączone.