Dzień Wolontariusza w naszej szkole

W grudniu na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Uczniowie z naszej szkoły również o nim nie zapomnieli. Tego dnia na korytarzach pojawiły się plakaty, które zawierały podstawowe informacje o tym święcie. Wolontariusze ubrani w koszulki szkolnego koła Caritas wyjaśniali uczniom, na czym polega idea wolontariatu.  Młodzież SKC prowadziła również stoisko, gdzie można było nabyć gadżety i ulotki dotyczące działalności woluntarystycznej. Uczniowie mogli również wziąć udział w grach i konkursach, które przygotowały dziewczęta z klasy IIIb gimnazjum. Dodatkowo dzieci i młodzież mogli przygotować logo pod hasłem „Lubię pomagać” jako znak, że solidaryzują się z wolontariuszami i również wykazują chęć do pomocy i udziału w różnego rodzaju akcjach. Na zakończenie tego uroczystego dnia wspólnie odtańczono belgijkę.

                                                                                                                                                                             Red.

Komentowanie jest wyłączone.