Góra Grosza

Od listopada 2018 r. do stycznia 2019 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaangażować się w pomoc dla dzieci wychowujących się poza domem rodzinnym. Tę pomoc umożliwiła dziewiętnasta już zbiórka miedzianych monet.

Zarówno uczniowie, jak i pracownicy placówki wzięli udział w akcji ,,Góra Grosz’’. Udało nam się zebrać 553, 92 zł. Nikt nie spodziewał się tak dużej sumy.

A ta działalność nie tylko pokazuje, że z pozoru najdrobniejszy gest powtórzony wiele razy może stworzyć coś ważnego, ale tez umożliwia pomoc innym już od najmłodszych lat. Akcja owa to również możliwości zakupu przedmiotów codziennego użytku lub artykułów dla dzieci, wsparcie w remontach, a także bezpośrednia pomoc specjalistyczna. Pozyskane środki pozwalają rozwijać dzieciom i młodzieży ich pasje i zainteresowania.

Szczególne podziękowania kierujemy do klas młodszych, które chętnie przynosiły grosze, i między innymi właśnie dzięki nim zebrana kwota była tak imponująca. Największą sumę, w przeliczeniu na jednego ucznia, zebrała klasa IV c i V a. 

Komentowanie jest wyłączone.