Owocna współpraca z IPN

Nasza szkoła od kilku lat współpracuje z łódzkim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej. Dzięki temu możemy liczyć na wsparcie przy organizacji konkursów historycznych, prowadzenie otwartych lekcji, czy wzbogacanie bazy materiałów dydaktycznych do nauki historii najnowszej. W obecnym roku szkolnym nauczyciele uczestniczący w szkoleniach IPN- u pozyskali  bardzo ciekawe materiały takie jak: gry edukacyjne „Polskie drogi do niepodległości 1914-18”; „Twórcy niepodległości”, które są wykorzystywane podczas lekcji historii w klasach VI i cieszą się dużą popularnością wśród dzieci. Ostatnie nabytki to owoc szkoleń, które odbywały się podczas ferii. Nasza kolekcja powiększyła się o gry: „Walka o granice RP 1918- 1924”; „Znaj znak”; przepiękne materiały z wystawy plenerowej „Twórcy niepodległości” oraz kalendarz na rok 2019 z podobiznami 12 oficerów Wojska Polskiego II RP.

Komentowanie jest wyłączone.