Bal gimnazjalny Anno Domini 2019

Od tygodni najczęściej poruszanym tematem na szkolnym korytarzu był bal gimnazjalny,  ostatni w historii Publicznego Gimnazjum im. ks. Jana Długosza w Dobroniu, nasz bal.
Miał być wyjątkowy i niepowtarzalny. I tak właśnie zapamiętamy ten wieczór, jako niezwykły i jedyny w swoim rodzaju.
Dziewczyny od rana zastanawiały się nad tym, której szminki użyć, choć decyzja była podjęta już od tygodni. Chłopcy natomiast specjalnie z tej okazji udali się do fryzjera, a włosy układali nieco dłużej niż zwykle. I w końcu nadszedł długo oczekiwany dzień – 2 lutego 2019 r. Byliśmy trochę zestresowani i podekscytowani, ale przede wszystkim szczęśliwi.
Uroczystość  o godzinie 17:00 została rozpoczęta przemową pani dyrektor Elżbiety Łobody-Szewc, następnie głos zabrali: pani wicedyrektor Agnieszka Dolewa oraz wójt gminy Dobroń pan Robert Jarzębak. W dalszej kolejności zatańczyliśmy poloneza w choreografii pani Katarzyny Sujeckiej. Taniec wypadł pięknie. Później mieliśmy chwilę na przebranie, rozmowę z rodzicami i zrobienie kilku zdjęć. Podano ciepły posiłek, a potem się zaczęło. Ruszyliśmy na parkiet. Tańczyliśmy, śmialiśmy się i czerpaliśmy radość z tej chwili, z naszego “tu i teraz”. Odsunęliśmy na bok nasze problemy, przestaliśmy myśleć o nadchodzących egzaminach czy o wyborze szkoły. Po prostu spędziliśmy razem miło czas, w gronie przyjaciół. A kiedy zapowiedziano ostatnią już piosenkę, zdawało się że mamy więcej energii niż na samym początku – daliśmy z siebie wszystko.
Ten wieczór pozostanie na długo w naszej pamięci.

Julia Janiszewska

Komentowanie jest wyłączone.