Relacja z XIII Balu Karnawałowego Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dnia 7 lutego  wolontariusze ze szkolnego koła CARITAS wybrali się  na XIII Bal Karnawałowy Szkolnych Kół CARITAS Archidiecezji Łódzkiej, który odbywał się w  Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi. Gdy nasi przedstawiciele  dotarli na miejsce, ujrzeli mnóstwo młodych ludzi, także wolontariuszy, pracujących w swoich szkołach. Uczestnicy balu  mieli  różnorodne  stroje: od anioła,  poprzez postacie z kreskówek, kończąc na bałwanie. Bal rozpoczął przemową ksiądz Sebastian Krawczyk, który potem zatańczył z obecnymi  pięknego poloneza. Po oficjalnym rozpoczęciu  wszyscy ruszyli na parkiet. Zmęczonych tancerzy uraczono przepysznym poczęstunkiem. Na uczestników czekały przygotowane słodkie bułki i soki.  Bal pokazał, że można zgromadzić tyle dobrych dusz w jednym miejscu. Impreza podobała się naszym wolontariuszom. Wrócili zmęczeni, ale  pełni dobrych wspomnień i zawartych przyjaźni.  Bal  wywarł na mnie duże wrażenie pod względem organizacji i więzi międzyludzkich.

Janusz Fątner

Komentowanie jest wyłączone.