Światowy Dzień Matematyki

12 i 13 marca   w naszej szkole, jak i w całej Polsce, z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve – patrona merytorycznego  e-math.pl obchodziliśmy Dzień Matematyki. W tym dniu uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum na lekcjach matematyki  uczestniczyli w quizie matematycznym „Matematyka Dzika”, gdzie wiedza matematyczna połączona była z wiedzą o dzikiej przyrodzie.  Zadania wymagały od uczniów otwartego umysłu i chęci do zabawy matematyką .

Celem działań było udowodnienie, że rozwiązywanie zadań może sprawiać przyjemność
i być świetną zabawą. Wszystkie zespoły zaangażowały się do pracy, i co ważniejsze robiły to z wielką ochotą. Nietypowa lekcja  pokazała, że matematyka jest obecna w życiu każdego człowieka i nie musi być obowiązkiem, lecz przyjemnością.