Konkurs matematyczny

W grudniu w naszej szkole odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego – ,,Orzeł matematyczny’’.  Brali w nim udział najlepsi matematycy z klas III – VI. Celem konkursu jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień matematycznych, jak również sprawdzenie swoich umiejętności w zadaniach nietypowych. Uczniowie w ciągu godziny mieli do rozwiązania 21 zadań o różnym stopniu trudności. Szczególnie trudnym okazał się ten konkurs dla uczniów klas trzecich i czwartych, którzy po raz pierwszy brali udział w takich zmaganiach. Z uwagi na bardzo dużą ilość uczestników tego konkursu jego wyniki zostały ogłoszone dopiero teraz. Wśród naszych uczniów znalazło się dwóch, którzy zostali wyróżnieni za wysoki wynik punktowy. Są to Przemysław Kozioł z klasy IV b oraz Marcel  Dąbrowski z klasy VI b. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w wielu innych konkursach.