DZIEWCZYNY Z POMPONAMI

Dnia 28 marca w Pabianicach odbył się V Turniej Sportowo – Taneczny Zespołów Cheerleaders. Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Dobroniu startowały w tym wydarzeniu już po raz piąty. Od samego początku były liderkami tej imprezy, zdobywając najwyższe trofea. Z roku na rok poziom występów uczestniczek konkursu staje się coraz wyższy, a w pokazach z pomponami występuje coraz więcej szkół i zespołów z gminy Pabianice. Profesjonalnie zorganizowane zawody i fantastyczne emocje, jakie towarzyszą tej imprezie, przysparzają jej coraz więcej zwolenników. Z przyjemnością ogląda się grację i wdzięk wszystkich artystek.

Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: starszej i młodszej. Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły. Wszystkie tancerki od kilku lat systematycznie trenują pod okiem pani Katarzyny Sujeckiej, dzięki której dziewczęta mogły zacząć tańczyć niczym prawdziwe cheerleaderki.

Jury oceniało w szczególności: synchronizację, precyzję, oryginalność, dynamikę układu, ekspresję tańca oraz strój. Niestety, w tym roku naszym koleżankom nie udało się uplasować na podium. Jednak wszystkie zespoły zdobyły wyróżnienia.

,,Fresch Move’’- starsze dziewczęta: Anna Burzyńska, Kinga Jasitczak, Marta Jasitczak, Adrianna Minias, Nadia Plucińska, Maja Prusisz, Oliwia Szmytka, Nikola Wosik, Amelia Zajączkowska przywiozły ze sobą wyróżnienie za ekspresję ruchową.

,,Crazy Girls” – średnie dziewczęta: Julia Sałagacka, Maja Augustyniak, Anna Groblewska, Maria Pawlak, Julia Pietras, Daria Skiba, Kornelia Szmytka, Maria Wasilewska.Nasze zwariowane dziewczynki zostały docenione i wyróżnione za oryginalność występu.

,,Gwazdeczki”- najmłodsza grupa: Oliwia Bączyk, Karina Bracha, Laura Golał, Justyna Jaksa, Lena Ochęcka, Lena Plucińska, Olivia Sójka, Wiktoria Śliz, Marta Zmudzińska,  zdobyły wyróżnienie za ciekawą choreografię.

Dziękujemy wszystkim dobrońskim uczestniczkom za udział, pracę oraz wyróżnienia zdobyte na rzecz naszej szkoły.

Komentowanie jest wyłączone.