BEZDOMNE DZIECI SĄ WŚRÓD NAS….

           Tytuł brzmi przejmująco. Pewnie niewiele osób wiedziało, że w Polsce są bezdomne dzieci. Myśleliśmy, że jest niemożliwe, by taka sytuacja mogła mieć miejsce w cywilizowanym kraju na początku XXI wieku. A jednak. Katolicka Wspólnota „Chleb Życia” prowadzi 9 domów
dla ludzi bezdomnych. W 2018 roku skorzystało z nich 981 osób w tym 39 dzieci.

        Uczniowie pracujący w wolontariacie i samorządzie uczniowskim wraz z opiekunami postanowili pomóc swoim koleżankom i kolegom, którzy borykają się z wieloma problemami jako osoby pozbawione własnego domu. Młodzież zrzeszona w tych organizacjach prowadzi zbiórkę żywności, odzieży, środków czystości i wielu innych artykułów, które w czerwcu zostaną przewiezione do Brwinowa pod Warszawą, gdzie znajdują się dom dla bezdomnych, w którym przebywają dzieci.

         Liczymy na Waszą ofiarność, zainteresowanie naszą akcją lokalnego środowiska, rodziców, znajomych.

         Z góry dziękujemy za każdy dar. Nie prowadzimy zbiórki pieniędzy.

Wolontariusze i samorząd uczniowski z opiekunami.

Komentowanie jest wyłączone.