Powiatowe Potyczki Matematyczne Dobroń 2019

15 maja w naszej szkole odbyły się Powiatowe Potyczki Matematyczne. Przy współudziale Otwartej Pracowni Rozwijania Uzdolnień Asymptota oraz jej prezesa p. Czesławy Knul udało nam się pozyskać sponsora tego konkursu. Patronat nad nim objął wójt Gminy Dobroń, pan Robert Jarzębak.

W potyczkach brało udział ponad 200 uczniów z 18 szkół – od klasy czwartej do ósmej i trzecia klasa gimnazjum. Konkurencja była bardzo duża, a zadania ciekawe i trudne. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością logicznego i twórczego myślenia w trakcie rozwiązywania niestandardowych problemów. Konkurs ten ma na celu rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów matematyką oraz wspieranie ich uzdolnień.

Wśród uczestników nie zabrakło również uczniów z naszej szkoły. Drużynę dobrońską reprezentowali:

Katarzyna Kołodziej, Piotr Kubiak, Kornelia Szmytka, Kacper Kania, Kamil Posłuszny, Anna Groblewska, Maria Pawlak – klasy czwarte

Karina Bracha, Oliwia Sójka – klasa piąta

Bartosz Górniak, Oliwia Szmytka, Paulina Chudy, Przemysław Kozioł – klasy szóste

Oliwia Duszyńska – klasa siódma

Kinga Jasitczak, Jakub Rybak, Wojciech Kozioł, Marcel Dąbrowski – klasy ósme

Marta Animucka, Wiktor Bordowicz, Marcel Kozieł, Aleksander Wysota – gimnazjum.

Do grona finalistów  zaklasyfikowali się:

III miejsce w kl. IV – Katarzyna Kołodziej

– Piotr Kubiak

III miejsce w kl. VI – Paulina Chudy

Najlepsi z najlepszych otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy  – dyplomy.

Gorąco dziękujemy naszemu sponsorowi – panu Robertowi Jarzębakowi, za możliwość zorganizowania tego matematycznego konkursu, który promuje osiągnięcia uczniów, ich nauczycieli i szkół. Gratulujemy finalistom i spotkamy się za rok, ale już w innej szkole.