Spotkanie z Babą Jagą w Nieborowie, lepienie garnków w Bolimowie

Dnia 17 maja dzieci z klas pierwszych pojechały na wycieczkę do Nieborowa  w celu spotkania z Babą Jagą. Na początku zajęć dzieci przypominały sobie treść bajki “Jaś i Małgosia”, a następnie z przygotowanego wcześniej kruchego ciasta, robiły po dwa paluchy, które zostały upieczone podczas trwania zajęć.

Następnie dzieci podzielone na mniejsze grupy wykonały miotły dla Baby Jagi. Każda grupa na swojej miotle wystartowała w zawodach „Kto pierwszy do mety?”.

Po zawodach sprawnościowych, odbył się pokaz wykuwania podków, które uczniowie zabrali ze sobą na pamiątkę ( i na szczęście).

W trakcie zajęć w Nieborowie dzieci mogły  skorzystać także z garderoby Baby Jagi i przygotować ciekawe przebranie. Następnie została wybrana najwspanialsza Baba Jaga. Uczniowie mieli także możliwość przymierzenia strojów łowickich. Zajęcia zakończyły się obiadem oraz zabawami i konkursami na placu zabaw.

Po odwiedzinach u Baby Jagi pierwszaki pojechały do Bolimowa na zajęcia ceramiczne. Dzieci ulepiły sobie pamiątki z gliny, a wspólnie z garncarzem utoczyły na kole garncarskim wazoniki i puchary.

W drodze powrotnej do domu uczniowie przyznali, że to był udany wyjazd, pełen  atrakcji i emocji.