Nie ma to jak góry!

Uczniowie klasy VIII b pod opieką A. Antczaka, ks. M.Lacha, P.Szeli odbyli trzydniową wycieczkę na Słowację.

Pierwszego dnia grupa pokonała około piętnastu kilometrów, podziwiając Przełom Dunajca od słowackiej strony, by tę długą trasę zakończyć w Czerwonym Klasztorze.  Drugiego dnia zwiedzaliśmy Jaskinię Bielańską, słuchając niezwykłego koncertu. To połączenie cudu natury ze wspaniałą muzyką wywołało w nas emocjonalny wstrząs. Tego samego dnia byliśmy także w Muzeum Przyrodniczym w Tatrzańskiej Łomnicy. Ujęły nas tutaj świetnie zaaranżowane gabloty z fauną i florą tego regionu. Byliśmy również w dwóch kościołach w Zakopanem. Ksiądz Mariusz Lach zadbał o właściwe zachowanie i żarliwą modlitwę w intencji szczęśliwego powrotu do domu. Ostatniego dnia obejrzeliśmy trzy zamki orawskie, które znajdują się na liście UNESCO.

Warto na koniec powiedzieć, że właściciele kompleksu hotelowego „Halny” w Murzasichlu pogratulowali nam kulturalnego zachowania podczas trzydniowego pobytu.

Uczestnicy wyprawy

Komentowanie jest wyłączone.