Klasy czwarte na wycieczce w Toruniu

Dla uczniów klas czwartych piątek 14 czerwca rozpoczął się bardzo wcześnie, bo już o 6.30 był wyjazd na wycieczkę do Torunia. Pierwszą atrakcją dla jej uczestników była wizyta w Domu Legend. Tam dzieci mogły zapoznać się z historią  miasta i same wziąć udział w odtwarzanych wydarzeniach historycznych. Potem był spacer po Toruniu i ciekawe miejsca – pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywa Wieża, Dom Kopernika czy bulwar nadwiślański. Najważniejszą atrakcją były oczywiście odwiedziny w Żywym Muzeum Piernika. Tam pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej uczniowie  poznali wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotowali ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały.   Efekty były różne, ale liczyły się chęci i mocne zaangażowanie w tę pracę. Bogaci w wiedzę dotycząca wyrobów piernikowych i oczywiście własne pierniki uczestnicy udali się w rejs statkiem wycieczkowym po Wiśle. Z jego pokładu mogli podziwiać piękną panoramę i zabytki Torunia. Jeszcze tylko zakupienie  pamiątek i wyruszenie w drogę powrotną. Pogoda i humory dopisały, więc na pewno wszyscy będą mile wspominać tę wyprawę do Torunia.