Szkolne Dni Profilaktyki Zdrowia

W ramach obchodów Szkolnych Dni Profilaktyki Zdrowia dnia 13 czerwca 2019 r. uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I-VII uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Straży Miejskiej w Pabianicach. Tematyka prelekcji obejmowała nie tylko kwestie  bezpieczeństwa podczas wypoczynku wakacyjnego, ale także bezpiecznych zabaw rówieśniczych. Starszy inspektor Paweł Zysk i starszy strażnik Beata Dolewka przybliżyli najmłodszym uczniom zasady zachowania się nad wodą, omówili sytuacje, w których lekkomyślność i brawura może okazać się zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia. Prowadzący przypomnieli również, jak powinniśmy zachować się podczas kontaktów z nieznajomymi, zwłaszcza tych internetowych i telefonicznych.

Dodatkowo uczniowie klas V, VI i VII omawiali z  prowadzącymi zagadnienia dotyczące zachowań ryzykownych – palenia e-papierosów. Zapoznali się nie tylko z zagrożeniami zdrowotnymi, jakie niesie za sobą palenie zwykłych papierosów oraz e-papierosów, ale również z konsekwencjami prawnymi wynikającym z tych zachowań. Pojawiły się takie pojęcia jak wykroczenie, demoralizacja czy odpowiedzialność prawna rodziców i dzieci przed sądem rodzinnym.

W najbliższych dniach czekają uczniów kolejne spotkania profilaktyczne. Mamy nadzieję, że uchronią młodzież przed szeroko rozumianymi zachowaniami ryzykownymi w życiu codziennym.