“Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”

Koniec roku szkolnego – czas podsumowań – zatem kilka słów o realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Szkolna biblioteka wzbogaciła się w tym roku o niemal 1000 pozycji. To uczniowie, proponując tytuły, zdecydowali (po zaakceptowaniu listy przez Radę Rodziców), co pojawi się na półkach. Znacznie wzrosła liczba wypożyczeń – uczniowie chętnie sięgali po nowe, ciekawe książki.
Szereg działań, jakie towarzyszyły realizacji programu, objął wszystkich związanych ze szkołą – nauczyciele czytali podczas zajęć fragmenty książek, przygotowane zostały gazetki promujące czytelnictwo i przedstawiające nasze nowości, Rodzice mogli zapoznać się z zaletami głośnego czytania dzieciom.
W ogłoszonych akcjach czytelniczych – konkursach związanych z przeczytanymi nowościami – chętnie wzięli udział zarówno młodsi, jak i starsi, z klas VIII czy III gimnazjum. Powstały gry planszowe, karciane, filmy i plakaty reklamujące konkretne książki a nawet peleryna – niewidka Harrego Pottera.
Organizacja pracy biblioteki została dostosowana do potrzeb uczniów, którzy mogli wypożyczać książki na okres ferii zimowych i wakacji letnich.
Mamy nadzieję, że i w przyszłym roku zapał czytelniczy nie osłabnie.
Udanych wakacji z książką!”

Komentowanie jest wyłączone.