AKCJA – Niesiemy pomoc dzieciom z Afryki

Losy afrykańskich dzieci nie są obojętne  naszej społeczności szkolnej. Historia Tuhafeniego, Nyamule, ich ogromne cierpienie wzruszyły serduszka najmłodszych uczniów klas I-III, którzy we współpracy z Samorządem Uczniowskim i uczniami klas starszych postanowili pomóc głodującym dzieciom z Afryki. Wspólnie z wychowawcami i rodzicami uczniowie wszystkich klas zorganizowali degustację połączoną ze sprzedażą, za symboliczną złotówkę, pysznych  sałatek, galaretek, świeżych soków, owocowych szaszłyków i ciast. Przez   dwa dni – 23 i 29 marca  szkolny korytarz przypominał  „krainę słodkości”. Zainteresowanie degustacją przeszło nasze najśmielsze oczekiwania!  Zebraliśmy prawie 1100 złotych! Kwota ta zostanie wpłacona na konto Klubu Szkół Unicef, organizacji zajmującej się m.in. pomocą dla dzieci głodujących w Afryce i Syrii.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu – Rodzicom i ich dzieciom za przygotowanie smakołyków, uczniom, którzy dzielnie pełnili rolę sprzedawców oraz wychowawcom i paniom z obsługi, osobiście zaangażowanym w przygotowanie degustacji.

Koordynatorki szkolnego programu Klub Szkół Unicef

Sylwia Chycińska i Liliana Dąbrowska