IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Ta akcja edukacyjna ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W tym roku dzień ten przypadł 4 października. Uczniowie naszej szkoły także brali udział w tej akcji. Najpierw były przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw, a potem nastąpiło sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy’’ podczas egzaminów. W tym dniu uczniowie klas: czwartej, piątych oraz szóstych na lekcjach matematyki losowali zadania sprawdzające ich znajomość tabliczki mnożenia i rozwiązywali  je samodzielnie. Kto zrobił to prawidłowo i bezbłędnie otrzymywał imienną legitymację Eksperta Tabliczki Mnożenia. Dzieci tworzyły  także plakaty, pisały rymowanki oraz rozwiązywały łamigłówki matematyczno – logiczne, aby jeszcze bardziej pogłębić swoją wiedzę związana z tabliczką mnożenia. Nasi uczniowie zdali ten egzamin śpiewająco. Gratulujemy wszystkim!