Dzień Edukacji Narodowej

„Dziękujemy” to słowo najczęściej wypowiadane w miniony piątek na korytarzach naszej szkoły. W tym dniu obchodziliśmy Dzień Edukacji, święto nauczycieli, pedagogów oraz pracowników szkoły. Święto, które obchodzone jest w Polsce od 47 lat, a ustanowione zostało 27 kwietnia 1972 roku.

Ten rok jest jednak wyjątkowy. Uroczystą akademię uświetnili swym przybyciem zaproszeni goście, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, a także ksiądz proboszcz, wójt gminy Dobroń p. Robert Jarzębak oraz przewodnicząca Rady Rodziców. Mili goście mieli okazję nie tylko podziwiać program artystyczny, który był efektem pracy wielu osób – chóru, koło teatralnego, uczniów klas I-III oraz Samorządu Uczniowskiego, ale także w towarzystwie pani dyrektor Elżbiety Łobody-Szewc odbyli spacer korytarzami naszej placówki, podziwiając zmiany, jakie zaszły w ciągu kilku czy kilkunastu lat.

Małgorzata Gorzelak