W świecie wielkiej polityki i sportu, czyli wycieczka do Warszawy.

Dnia 10 października 2019 roku uczniowie klasy VIII oraz wybrani uczniowie klas VII uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, sfinansowanej przez Biuro Senatorskie Senatora RP Macieja Łuczaka.

Uczniowie zwiedzili budynek polskiego parlamentu: chodzili po sejmowych korytarzach, zasiedli w ławach poselskich Sejmu oraz odwiedzili izbę Senatu. Zjedli także obiad w restauracji  Kancelarii Prezydenta RP.

Oddechem od świata wielkiej polityki była wizyta na Stadionie Narodowym. Uczniowie zwiedzili ten imponujący obiekt w przededniu meczu Polski z Macedonią Północną. Mieli okazję przyjrzeć się pięknej murawie przygotowywanej na mecz, odwiedzić szatnie piłkarzy, rozległe zaplecze stadionu oraz wysłuchać wielu ciekawostek.

Wycieczka okazała się bardzo ciekawa i atrakcyjna, głównie ze względu na miejsca, które na co dzień nie są dostępne   dla zwykłych śmiertelników, a w których często ważą się losy Polaków: polityczne, społeczne i sportowe.