„Żyj zdrowo i kolorowo”

Czterdzieści minut drogi od naszej szkoły znajduje się magiczne miejsce- „Pracownia Tytka”. Królestwem pani Ani Wojciechowskiej, właścicielki „Tytki” i szefa kuchni, na jeden dzień zawładnęła klasa VIB wraz z opiekunami.

Spotkanie rozpoczęła pani Kasia, która jest dietetykiem. Przeprowadziła ona zajęcia dotyczące zdrowego żywienia, przekazując rzetelną wiedzę, w jakim stopniu styl życia, a przede wszystkim nieprawidłowe odżywianie, wpływa na zachorowalność.

Później w ruch poszły fartuchy, noże i obieraczki. Bardzo szybko z garnków zaczął unosić się smakowity zapach, co tylko zmotywowało dzieciaki do dalszej pracy. Wyczarowały one, pod czujnym okiem szefa kuchni: włoską zupę pomidorową z mozzarellą, przystawkę – chipsy warzywne, zdrowe i pożywne wrapy, a na deser owoce pod delikatną pierzynką z płatków owsianych. Pychota! Pani Ania udowodniła, że można jeść pięknie, smacznie i zdrowo!

Zajęcia odbyły się z projektu unijnego współfinansowanego przez Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi.

Małgorzata Gorzelak