Dzień Wolontariusza

Wolontariat w naszej szkole tworzą pełni dobrej energii uczniowie, a każdy z nich jest inny i wyjątkowy na swój sposób. Ta indywidualność sprawia, że wolontariat spełnia swoje zadanie. Jego członkowie angażują się w działania społeczne, by pomagać, by spędzić wolny czas na przygotowywaniu akcji charytatywnych. Wolontariat to przede wszystkim drużyna, która działa w imię niesienia dobra tym najbardziej potrzebującym.

5 grudnia po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Nasza drużyna przygotowała plakaty, jak również ulotki promujące to wydarzenie. Młodzież  zachęcała do udziału w akcji: „Paczuszka dla maluszka”, której celem jest zbiórka produktów potrzebnych podopiecznym Domu Samotnej Matki w Łodzi, z którym to ośrodkiem od lat  współpracuje nasza placówka. Wolontariusze roznosili po szkole balony, do których dołączyli informacje na temat tej szlachetnej inicjatywy.