To nie było zwykłe sprzątanie

Nie trzeba było długo namawiać. „ Mamy sprzątać razem z dziećmi – to będziemy sprzątać! Taką mamy potrzebę, w taki sposób chcemy pomóc Ziemi, tak chcemy uczyć nasze dzieci …”

Obok tych stwierdzeń Rodziców uczniów naszej szkoły należy dodać jeszcze jedno – tak rodzi się wspólnota,  niewidzialna nić, chęć do wspólnego działania, zrobienia czegoś dobrego dla wszystkich, dla siebie … A rzecz dotyczy  sprzątania naszej miejscowości przez uczniów i ich rodziców, które odbyło się 22 kwietnia 2017 roku przy współpracy z Urzędem Gminy w Dobroniu. Nikomu nie było  zimno, nikt nie narzekał na brak czasu; gromy jedynie sypały się na tych, którzy śmiecą. Szarpaliśmy folie z ziemi, zbieraliśmy butelki, pampersy, opony, elementy telewizorów i … mimo wszystko należy zauważyć, że odpadów jest coraz mniej. Na koniec wspólne ognisko z kiełbaskami i to coś, które trudno wyrazić słowami- zadowolenie, radość dziecka, mamy, taty, że razem zrobiliśmy coś pożytecznego, że nie powtarzamy pustych słów, tylko działamy, że jesteśmy razem ze znajomym, sąsiadem. Było cudnie, za co wszystkim dziękuje organizatorka i do zobaczenia we wrześniu na „Sprzątaniu Świata”.