Akcje

Pomagamy zwierzętom

W tym roku szkolnym 2018/2019, jak co  roku, organizowana  jest akcja zbierania karmy dla psów ze schroniska w Pabianicach. Uczniowie naszej szkoły zawsze odpowiadają pozytywnie na ten apel i udaje nam się zebrać duże ilości suchej karmy i puszek, które chętnie przyjmuje od nas  schronisko. Lubimy  nieść pomoc, tam, gdzie jest ona  niezbędna  i jesteśmy wrażliwi na potrzeby innych.

Sprzątamy świat

Akcja ta już na stałe wpisała się w działania naszej szkoły. Dwa razy w roku, jesienią i wiosną, uczniowie wraz z rodzicami ruszają w teren, aby posprzątać najbliższa okolicę. Chętnych do tak pozytywnych i potrzebnych działań z roku na rok jest coraz więcej. Cieszymy się, że rodzice zaakceptowali taką wspaniałą  ekologiczną akcję, która nie tylko przyczynia się do czystego środowiska, ale także integruje rodziny i całą naszą społeczność. Zapraszamy tych, którzy jeszcze nigdy  nie brali w niej  udziału, a na pewno  zarażą się tym bakcylem i dołączą do grona ,,zielonych’’.

Wystawy ekologiczne dla lokalnej społeczności

Zwyczajem naszej szkoły stała się prezentacja prac uczniów związana ze Świętami Bożego Narodzenia lub Wielkanocy. Piękne i ekologiczne eksponaty to dzieła całych rodzin, które aktywnie pomagają swoim pociechom w wykonaniu ciekawych prac. Pomysły uczniów są coraz bardziej niezwykłe i fantastyczne, a obrazują  one bogatą wyobraźnię i inwencję twórczą  wykonawców. Cieszymy się, że nasze wystawy ogląda coraz więcej zwiedzających, bo w ich trakcie zbieramy także datki na pomoc dla potrzebujących.                         

Zbieramy plastikowe nakrętki

Zbiórka plastikowych nakrętek prowadzona jest w naszej szkole już od kilku lat. W tym roku także jesteśmy w nią zaangażowani. Zbieramy nakrętki w konkretnym celu. Wspomagamy w ten sposób chore dzieci – uczennicę naszej szkoły z klasy I chorą na  mukowiscydozę i sześcioletniego Wojtusia  z zespołem sercowo-twarzowo -skórnym. Trwa także konkurs na zebraną największą ilość nakrętek. Nagrody czekają!

,,Pomaganie przez ubranie”

To nowa akcja, która pojawiła się w  szkole w tym roku.  Za każdy kilogram tekstyliów zgromadzonych w naszej placówce, która bierze udział w tej akcji,  na podstawie zawartej umowy współpracy, przekazywane jest 2 zł dla podopiecznych Fundacji Gajusz.

Pomagajmy, bo możemy i nic to nie kosztuje!

 

Komentowanie jest wyłączone.