Najlepsi w zbieraniu złotych monet

Tegoroczna akcja PCK ,,Gorączka złota’’ była trochę inna, niż te poprzednie. W związku z pandemią zbieranie ,,złotych monet’’ skończyło się dużo wcześniej, bo zamknięto szkoły i nie można było jej kontynuować. Ale i tak efekt tej akcji to 171, 2 kg monet zebranych przez placówki oświatowe na terenie powiatu Pabianickiego.  Pieniądze te zostaną wykorzystane na wyjazd na letni na obóz dla dzieci z ubogich rodzin.

Nasza szkoła miała  spory udział w tej akcji, bo zebraliśmy  39,4 kg.   Dzięki temu  nasza placówka zajęła  I miejsce wśród szkół podstawowych za największą ilość zebranych ,,złotych monet’’. Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach wyróżnił naszych uczniów przyznając szkole Złoty Puchar. Myślę, że uczniowie dobrońskiej szkoły, którzy są znani z akcji charytatywnych,  znowu  zaangażują się w  kolejną  edycję ,,Gorączki złota’’. Zacznijcie już gromadzić małe ,,złote monety’’, aby pomóc tym, którzy na Was liczą.