Sukcesy naukowe

Sukcesy językowe szóstoklasistów

W dniu 19 maja odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla klas szóstych. W konkursie brało udział 12 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali: Hanna Kiszło, Kinga Jasitczak, Jakub Rybak i Zuzanna Małek.

Uczniowie rozwiązywali test sprawdzający wiadomości i umiejętności językowe w zakresie rozumienia tekstu słuchanego i czytanego, komunikacji, słownictwa i form gramatycznych oraz elementów kultury krajów anglojęzycznych.

Wszyscy szóstoklasiści wykazali się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, ale ogromnie cieszy fakt, że najlepiej wypadli  uczniowie naszej szkoły. Wyniki przedstawiają się następująco:

Hanna Kiszło – I miejsce

Zuzanna Małek  – II miejsce

Kinga Jasitczak  – III miejsce

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy a laureaci nagrody.

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!

Gminny Konkurs Ortograficzny

Dnia 18 maja  odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. W tej niełatwej rywalizacji zwycięstwo odniosła Zuzanna Małek ze Szkoły Podstawowej w Dobroniu – 0,8 punktów karnych

II miejsce – Filip Zawadzki, SP w Dobroniu –  1,3 punktów karnych

III miejsce – Tymoteusz Wójcik, SP w Chechle i Szymon Cieślak, SP w Dobroniu – obaj otrzymali 1,5 punktów karnych.
Pozostali uczestnicy, którzy zajęli dalsze miejsca to:

Julia Sielska – SP w Chechle, Bartosz Denuszek – SP w Chechle, Jakub Antonowicz – SP

w Mogilnie, Zofia Aleksandrowicz –  SP w Mogilnie, Nikodem Górny – SP w Mogilnie. 

GRATULUJEMY!!!

Martynka znowu najlepsza

22 maja w  Szkole Podstawowej Nr 3 w Pabianicach odbył się X Powiatowy Konkurs ,,Mały Omnibus””. Wzięło w nim udział 45 uczniów z 17 szkół z Pabianic i powiatu pabianickiego. Uczestnicy przez 60 minut rozwiązywali zadania polonistyczne, przyrodnicze i matematyczne. Nasza szkołę reprezentowali Martyna Nowak z kl. III a i Karina Bracha z kl. III b.  I znowu sukces Martynki, która zajęła I miejsce w tym konkursie. Gratulujemy  tak dużego sukcesu i życzymy dalszych wspaniałych osiągnięć. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbędzie się 6 czerwca o godz. 16.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Pabianicach ul. Pułaskiego 38.

Młodzi zdolni matematycy

Dnia 16 maja w Szkole Podstawowej im. Władysława Reymonta w Mogilnie Dużym odbył się Gminny Konkurs Matematyczny uczniów klas trzecich.  Z naszej szkoły wzięło w nim udział sześciu najlepszych matematyków: Martyna Nowak, Oskar Sałagacki i Kacper Jurek z klasy III a oraz Julia Dregier, Karina Bracha i Borys Rykała z klasy III b.

      Wszyscy uczestnicy  wykazali się doskonałymi umiejętnościami matematycznymi, a  uczniowie naszej szkoły  zajęli wysokie miejsca. Martyna Nowak – I miejsce, a Kacper Jurek tuż za nią, czyli II miejsce .  Laureaci otrzymają nagrody na Festynie Rodzinnym w Mogilnie  w dniu 4 czerwca. Gratulujemy zwycięzcom!

Konkurs Polonistyczny

Wiosna obfituje w konkursy. Jednym z nich był XIII Łaski Konkurs Polonistyczny – odbył się 25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 w Łasku. Konkurencja była spora – 13 szkół, 56 uczestników. Naszą szkołę na tym konkursie reprezentowało troje uczniów z klas szóstych. Jak wypadli? Zuzanna Małek uzyskała 75 punktów, Jakub Rybak 73 (na 96 możliwych). Kinga Jasitczak zdobyła 84 p. i zajęła II miejsce. GRATULUJEMY!!!

 

Sukces! Sukces!

Gminny Konkurs Historyczny, który odbył się 11 maja w Szkole Podstawowej w Mogilnie, stanowił nie lada wyzwanie. 38 pytań, na które mieli odpowiedzieć uczestnicy, dotyczyło polskich powstań narodowych – kościuszkowskiego, listopadowego i styczniowego. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Kinga Jasitczak i Amelka Zajączkowska z klasy 6a i Kinga Komorowska z klasy 6b. A oto wyniki konkursu:
I miejsce: Bartosz Grobelny- 72 p. – SP Mogilno
II miejsce: Amelia Zajączkowska- 67 p. – SP Dobroń
III miejsce Jakub Smolarek- 62 p. – SP Mogilno

Gratulujemy!

 

Super matematycy są wśród nas!!!

 W dniu 10 maja najlepsi matematycy naszej szkoły z klas IV – VI wzięli udział w Powiatowych Potyczkach Matematycznych zorganizowanych przez Otwartą Pracownię Rozwijania Uzdolnień ,,Asymptota’’ i gminę Wodzierady. Tegoroczny konkurs odbył się w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Wiewiórczynie, a wzięło w nim udział 172 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu łaskiego i naszej gminy. Uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą i rozległymi umiejętnościami matematycznymi oraz wysokim poziomem logicznego myślenia. Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Górniak i Przemysław Kozioł z klas IV, Oliwia Duszyńska z klasy V oraz Marcel Dąbrowski, Wojciech Kozioł i Jakub Rybak z klas VI. Rywalizacja była duża, a poziom bardzo wysoki. Tym bardziej cieszy fakt, że dwóch naszych uczniów zostało laureatami. Przemek Kozioł rozwiązał zadania najlepiej ze wszystkich czwartoklasistów i zdobył I miejsce, co zapewniło mu zakwalifikowanie się do następnego etapu konkursu na poziomie między powiatowym. Uczeń Jakub Rybak zajął III miejsce wśród uczniów klas VI. 

        Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a pozostali  pamiątkowe dyplomy. Wszystkim naszym uczestnikom gratulujemy super umysłów matematycznych, a za Przemka trzymamy kciuki na następnym etapie zmagań.

 

Konkurs matematyczny “Z matematyką za pan brat”

W dniu 28 kwietnia odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Matematyczny

Z matematyką za pan brat dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych ze szkół podstawowych z Chechła, Mogilna i Dobronia. Poziom konkursu był wysoki, a zadania do rozwiązania dla uczniów wymagały logicznego myślenia i bardzo dobrych umiejętności matematycznych. Uczestnicy konkursu świetnie sobie z nimi poradzili. Oto laureaci:

Klasa IV

I miejsce – jury nie przyznało

II miejsce – Oliwia Szmytka – Szkoła Podstawowa w Dobroniu

                     Bartosz Górniak – Szkoła Podstawowa w Dobroniu

III miejsce – Hanna Bartczak  – Szkoła Podstawowa w Mogilnie

Klasa V

I miejsce – Tymoteusz Wójcik–  Szkoła Podstawowa w Chechle

II miejsce – Oliwia Duszyńska – Szkoła Podstawowa w Dobroniu

III miejsce – Julia Sielska – Szkoła Podstawowa w Chechle

Klasa VI

I miejsce – Jakub Rybak – Szkoła Podstawowa w Dobroniu

II miejsce – Jakub Antonowicz  – Szkoła Podstawowa w Mogilnie

III miejsce – Wiktor Cieciorowski  – Szkoła Podstawowa w Chechle

Wyróżnienie – Wojciech Kozioł – Szkoła Podstawowa w Dobroniu

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz matematyczne gadżety. Rozdanie nagród laureatom odbędzie się 24 maja w naszej szkole na podsumowaniu rajdu ,,Wiosna nad Grabią’’.

   Komisja konkursowa: Agnieszka Woźniak, Jerzy Jaros, Małgorzata Stawiak

 

TURNIEJ POŻARNICZY 

   W dniu 22 marca na terenie gimnazjum w Lutomiersku odbyły się eliminacje powiatowe XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Gminę Dobroń reprezentowało trzech uczniów, między innymi  uczeń naszej szkoły – Sebastian Żychowski z klasy VI a.
Eliminacje podzielono na dwa etapy : teoretyczny i praktyczny.
Uczniowie w 3 grupach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne pisali test oraz odpowiadali ustnie na pytania jury z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa oraz funkcjonowania PSP i OSP.

      Z trojga naszych reprezentantów  do drugiego etapu przeszedł Sebastian Żychowski, który w rezultacie zajął 4 miejsce.

       Konkurs przebiegał sprawnie, wszyscy byli do niego dobrze przygotowani i rywalizacja była zacięta. Było to na pewno ciekawe przeżycie dla wszystkich uczestników.

Sebastian Żychowski

 

Konkurs matematyczny – Orzeł

  W grudniu w naszej szkole odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego – ,,Orzeł matematyczny’’.  Brali w nim udział najlepsi matematycy z klas III – VI. Celem konkursu jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień matematycznych, jak również sprawdzenie swoich umiejętności w zadaniach nietypowych. Uczniowie w ciągu godziny mieli do rozwiązania 21 zadań o różnym stopniu trudności. Szczególnie trudnym okazał się ten konkurs dla uczniów klas trzecich i czwartych, którzy po raz pierwszy brali udział w takich zmaganiach. Z uwagi na bardzo dużą ilość uczestników tego konkursu jego wyniki zostały ogłoszone dopiero teraz. Wśród naszych uczniów znalazło się dwóch, którzy zostali wyróżnieni za wysoki wynik punktowy. Są to Przemysław Kozioł z klasy IV b oraz Marcel  Dąbrowski z klasy VI b. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w wielu innych konkursach.

OGÓLNOPOLSKI SUKCES GABRYSI

W listopadzie  w Młodzieżowym Domu Kultury w Pabianicach odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu na miniaturę literacką w języku angielskim. Nasza szkoła po raz drugi uczestniczyła w tym konkursie i ponownie odnieśliśmy sukces.  Spośród setek prac nadesłanych z różnych szkół z całej Polski, jury wyróżniło pracę naszej uczennicy z klasy VI b Gabrieli Moder.  Dziewczynka wykonała piękny komiks z opisem w języku angielskim. Wyróżnienie świadczy o wysokim poziomie wykonania tej pracy, zarówno pod względem językowym, jak i plastycznym. Gabrysia odebrała nagrodę podczas uroczystości , która odbyła się 6 grudnia  w Młodzieżowym Domu Kultury w Pabianicach. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Komentowanie jest wyłączone.