Pełna miska dla schroniska

W pierwszych dniach listopada w naszej szkole odbyła się akcja „Pełna miska dla schroniska”, której organizatorem był  wolontariat pod opieką p. Wiolety Wojdyńskiej-Kusiak oraz p. Anny Czyż.

W szkole pojawiły się ogłoszenia o przeprowadzanej zbiórce oraz ulotki, które szybko wzbudziły duże zainteresowanie społeczności uczniowskiej. Codziennie uczniowie zarówno z młodszych, jak i starszych klas chętnie dostarczali karmę, puszki z jedzeniem oraz koce dla zwierząt ze schroniska w Pabianicach. W akcję włączyli się także rodzice, którzy pomagali uczniom w dostarczaniu większych opakowań karmy.

Wielkie brawa należą się najmłodszym wychowankom naszej szkoły, czyli przedszkolakom, które za swoje zaangażowanie w pomoc bezdomnym zwierzętom zostały nagrodzone dyplomami.

Podczas trwania zbiórki odbyło się także spotkanie z panią kierownik schroniska w Pabianicach – Anną Kusiak. Prelekcja wzbudziła w uczniach empatię do zwierząt, co przyczyniło się do jeszcze aktywniejszego ich udziału w zorganizowanej akcji.