Przedszkolaki na ,,Ulicy żywiołów’’

9  maja dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w wycieczce do EC1 na „Ulicę żywiołów”. Wspólny wyjazd stworzył okazję do integracji grup oraz szansę na wspieranie indywidualnych zainteresowań dzieci. Każdy znalazł tu coś dla siebie: mali artyści i konstruktorzy, fani łamigłówek i zabaw ruchowych. Dzieci wykonywały  własne obserwacje, proste doświadczenia i eksperymenty dotyczące takich obiektów i zjawisk  jak:  woda, powietrze, energia czy ogień. Mogły rozwijać swoje umiejętności – na przykład matematyczne: ważyć i mierzyć, porównywać kształty, rozwiązywać zagadki logiczne. Magiczne lustro, bieg po orbicie, ścianka wspinaczkowa, ognisty wir – to tylko niektóre z atrakcji,  z których korzystały. Bezpieczna, kolorowa, inspirująca przestrzeń zachęcała do samodzielnej eksploracji, wymyślania własnych wyzwań i zabaw.

Ulica Żywiołów porwała dzieci w wir zabawy, rozpaliła emocje, pokazała jak współpracować z rówieśnikami i dała radość ze wspólnego odkrywania świata!  Wszyscy wyszli uśmiechnięci i bardzo zadowoleni.