Klasy ósme w Trójmieście

    Na początku czerwca uczniowie klas ósmych wybrali się na wycieczkę  krajoznawczą nad morze. Pierwszego dnia, po podróży, młodzież zwiedzała miejsce związane z tragicznymi losami Polaków w czasie II wojny światowej – obóz zagłady Stutthof w Sztutowie.

Dzień zakończył się spacerem na plażę i podziwianiem Mewiej Łachy, na której można było zaobserwować  foki szare wylegujące się w promieniach zachodzącego słońca.

Kolejny dzień to zwiedzanie  ciekawych miejsc w Gdańsku, Sopocie i Gdyni.  Na wejście na wieżę widokową w Bazylice Mariańskiej zdecydowała się tylko część grupy, ale to mozolne wspinanie zwieńczone zostało oglądaniem przepięknej panoramy Gdańska. Później był  spacer po Długim Targu, podziwianie statku muzeum SS Sołdek, mariny gdańskiej  i oczywiście zdjęcie przy pomniku Neptuna. Następnie uczniowie mogli zapoznać się z procesem powstania bursztynu oraz podziwiać jedną z największych jego kolekcji w  Muzeum Bursztynu.  Później był Sopot i spacer po molo. A w Gdyni podziwianie statków ustawionych na Nabrzeżu Pomorskim –  okrętu wojennego Błyskawica  i  żaglowca Dar Pomorza.

Kolejny dzień to Krynica Morska i jej największa atrakcja, czyli latarnia morska.  Z jej szczytu  można podziwiać malowniczy widok na Morze Bałtyckie, okoliczne zatoki oraz nadmorskie miejscowości. Na koniec   rejs po Zalewie Wiślanym i trzeba było ruszać w drogę powrotną. Wycieczka była może dość intensywna, ale wrażenia z niej pozostaną na długo.

 

Komentowanie jest wyłączone.