„Projekt z ZUS” w naszej szkole

W minionym tygodniu uczniowie najstarszej klasy wzięli udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych idei ubezpieczeń społecznych. W swoich założeniach projekt uczy młodzież wzajemnej odpowiedzialności wobec osób, które przynależą do innych pokoleń, wskazuje zasadność ubezpieczania się w czasie aktywności zawodowej oraz indywidualnego dbania o swoją emerytalną przyszłość.

Nasi ósmoklasiści podczas spotkania prowadzonego przez przedstawiciela Zakładu Ubezpieczeń Społecznych poznali historię ubezpieczeń  i podstawy obowiązującego systemu. Dowiedzieli się jakie są obowiązki i prawa ubezpieczonych, płatników i świadczeniobiorców. Zdobyli wiedzę na temat tego, jaki związek zachodzi między określonymi ubezpieczeniami, a konkretnymi świadczeniami oraz czy zawsze warto systematycznie opłacać składki.

Mamy nadzieję, że pozyskana przez nich wiedza pozwoli im na świadomie wejście we wcale już nie tak odległą w czasie dorosłość.