Lekcja wiedzy o społeczeństwie w Urzędzie Gminy

W dniu  5 grudnia 2019r. klasa VIII odbyła nietypową lekcję w Urzędzie Gminy w Dobroniu w ramach realizacji podstawy programowej z wiedzy o społeczeństwie- Społeczność lokalna.

Oprowadzał nas sam gospodarz – Wójt Gminy Dobroń p. Robert Jarzębak. Podczas wizyty dowiedzieliśmy się jak wygląda praca Rady Gminy, Wójta oraz Urzędu. Mogliśmy usłyszeć o zadaniach samorządu gminnego, pracach, które podejmowane są na terenie naszej gminy. Pan Wójt opowiedział nam również jak przebiega sesja rady gminy, kto reprezentuje nas mieszkańców. Pytał o nasze opinie, prośby, wyjaśnił jakie problemy może rozwiązać oraz co nie należy do Jego kompetencji.

Następnie mogliśmy obejrzeć gabinet Wójta, odwiedzić Skarbnika Gminy p. Ilonę Mudzo i przekonać się kto „ trzyma” finanse gminy. Byliśmy również w sali, w której udziela się ślubów. Duże zainteresowanie wzbudziły księgi Urzędu Stanu Cywilnego z początku XX w, wypełnione pięknym kaligraficznym pismem (po rosyjsku).

Lekcja w Urzędzie Gminy pozwoliła nam przybliżyć miejsce, w którym w niedługim czasie będziemy załatwiać różne sprawy, jako dorośli mieszkańcy gminy Dobroń.

Dzięki życzliwości Pana Wójta i wszystkich pracowników urzędu przekonaliśmy się, że jest to miejsce otwarte dla wszystkich mieszkańców.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi (to zaszczyć być oprowadzanym po urzędzie przez samego Wójta) i wszystkim pracownikom za gościnę, okazaną sympatię, wyrozumiałość i praktyczną wiedzę, którą nabyliśmy podczas wizyty w urzędzie.

Po zakończonej lekcji wróciliśmy zadowoleni do szkoły z przeświadczeniem, że władze naszej gminy dbają o swoich mieszkańców i troszczą się o dzieci i młodzież, które uczęszczają do szkół naszej gminy.