Klasowy projekt IIIa

Uczniowie klasy IIIa zapoznali się na zajęciach edukacji polonistycznej z polskimi obiektami zapisanymi na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W ramach pracy domowej mieli do wykonania projekt. Wybierali z listy zabytków miejsce, które zrobiło na nich największe wrażenie. Następnie projekt był przez uczniów prezentowany przed całą klasą. Każdy krótko omawiał swoją pracę, przedstawiał najważniejsze informacje i ciekawostki o danym miejscu. Przedstawiane były m.in.: Zamek Krzyżacki w Malborku, Stare Miasto w Krakowie i Warszawie, Królewskie Kopalnie Soli w Wieliczce i Bochni, Auschwitz-Birkenau obóz koncentracyjny, Puszcza Białowieska, wiadukt kolejowy w Bolesławcu.Dzieci sporządziły przepiękne papierowe makiety, plakaty i budowle z materiałów różnego pochodzenia. Wrażenie robił ogromny wkład pracy nie tylko ze strony dzieci, ale również rodziców. Wszystkim uczniom gratuluję pomysłowości i niesamowitej kreatywności.