Marshmallow Challenge – zadanie zespołowe

W ramach projektu Uniwersytetu Dzieci, uczniowie klasy 3 b podjęli „wyzwanie piankowe”. Gra polega na zbudowaniu z 20 surowych nitek makaronu spaghetti, 1metra taśmy klejącej i 1 metra sznurka wieży, która utrzyma na szczycie piankę Marshmallow. Czas trwania wyzwania to 18 minut. Konstrukcja  musi się utrzymać co najmniej przez minutę, po umieszczeniu na niej pianki. Podczas realizacji zadania uczestnicy pracują w zespołach. Wygrywa zespół, który we wskazanym czasie zbuduje najwyższą konstrukcję. Pozornie zabawa wydaje się dziecinnie prosta, jednak uczniowie klasy 3 b przekonali się, że wcale tak nie jest. Wyzwanie jest doskonałą okazja do ćwiczenia współpracy. Zadanie pokazuje, że ważna jest wspólna koncentracja i zaangażowanie wszystkich oraz że grupa może zrobić coś, czego nie jest w stanie zrealizować pojedynczy człowiek.

Mimo, że nie wszystkim grupom udało się zbudować odpowiednią konstrukcję, to zadanie dostarczyło dużo emocji i uśmiechu. Polecamy spróbować!