Co ciekawego bywało w oddziale przedszkolnym

Minął roczek szkolny jakby z bicza trzasł …

Rzeczywiście,  czas nauki i zabawy  w oddziałach przedszkolnych upłynął bardzo szybko. Zerowiaki bawiły się i poznawały świat przyrody, techniki i kultury, zasady bezpieczeństwa i zdrowego trybu życia, nawiązywały przyjaźnie. Mimo pandemii, udało się zorganizować kilka imprez i uroczystości, np.  święto misia, mikołajki, zabawy taneczne, powitanie wiosny, święta dziewczynek i chłopców, Dzień Dziecka i oczywiście zakończenie roku szkolnego.

Andrzejkowe czary- mary

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Nasze zerowiaki również chciały poznać przyszłość i wróżyły sobie w różny sposób. Czy te  wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one dzieciom wiele radości, były też  okazją do wspólnej zabawy  i pląsów przy dźwiękach wesołej muzyki.

Z  Kopciuszkiem na balu

Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Dzieci tego dnia miały okazję przebrać się za  bohaterów z bajek i nie tylko. Na balu można było spotkać: koty, wróżki, biedronki, policjantów, Spidermanów i wiele innych postaci. Wszyscy świetnie bawili się w rytmie największych dziecięcych przebojów, a także brali udział w najróżniejszych konkurencjach. Bal zakończył się słodkim poczęstunkiem.

Kiedy wiosna przyjdzie do nas

Dnia 22 marca w naszych oddziałach  świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Przywitaliśmy Ją najradośniej, jak tylko potrafiliśmy. Dzieci udekorowały sale wiosennymi elementami. Pojawiły się bociany,  kwiaty i motyle. Było rozwiązywanie wiosennych zagadek, malowanie  obrazków. Dzieci  wykonały także taniec na powitanie zielonej pory roku. Kulminacyjnym punktem powitania wiosny było wyjście do parku i topienie Marzanny. Dzieci żegnały ją z różnymi emocjami. Potem podczas zabaw w parku  szukały oznak wiosny.

Indianie, Indianie – Dzień Dziecka  w zerówce

Dzień Dziecka to jeden z najfajniejszych dni, na który czekają młodsi i starsi. Niestety z powodu ograniczeń pandemicznych nie mogliśmy wyjechać w jakieś ciekawe miejsce. Ten dzień  więc wesoło  spędziliśmy w szkole. Dzieci próbowały wcielić się w Indian. Wykonały opaski na głowę, wymyślały imiona. Wiele radości dały im zabawy ruchowe i  zręcznościowe naśladujące zajęcia Indian. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się odwiedzić indiańską wioskę i zweryfikować nasze wyobrażenia.

Żegnaj zerówko, zielone lato czeka nas.

Zakończenie roku w oddziałach przedszkolnych to czas podsumowań, rozstań, radości przed wakacyjnymi wyjazdami. Dla większości  to koniec przygody z zerówką i start w szkolną podróż.   Dzieci przygotowały krótki pokaz literacko- muzyczno-taneczny. Zwieńczeniem całej uroczystości było rozdanie upominków i dyplomów ukończenia oddziału przedszkolnego.  Wręczono także dyplomy osobom, które zaangażowały się w akcję charytatywną – zbierania korków.

Starsze zerowiaki ze smutkiem pożegnały się z kolegami, wychowawczyniami i zabawkami,  aby  po wakacjach na nowo rozpocząć kolejną przygodę.

Życzymy im powodzenia w klasie pierwszej.