Żegnaj szkoło!

Po kilku miesiącach nauczania zdalnego i krótkim okresie nauki w trybie stacjonarnym, nareszcie dobrnęliśmy do końca roku szkolnego. Zanim jednak uczniowie udali się na zasłużony wakacyjny wypoczynek, po raz ostatni przybyli do szkoły, aby uroczyście się z nią pożegnać.

Podobnie, jak w ubiegłym roku, panująca  pandemia spowodowała kameralny przebieg uroczystości. Uczniowie klas I – VII spotkali się z wychowawcami w klasach, gdzie otrzymali świadectwa i nagrody.

W uroczystym zakończeniu roku szkolnego na sali gimnastycznej brali udział tylko ósmoklasiści, nauczyciele oraz rodzice. Cała uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze, którą dopełniał dostojny widok absolwentów w togach. Na początku było zdjęcie, a potem wzruszające przemówienie pani dyrektor Agnieszki Dolewy. Po uroczystym przekazaniu sztandaru, nadszedł kulminacyjny moment, w którym to absolwenci z dumą odebrali świadectwa, a ich rodzice listy gratulacyjne i podziękowania. Uczniowie społecznicy zostali nagrodzeni za swoją aktywną pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego, Wolontariatu i pocztu sztandarowego. Nie obyło się bez wzruszeń, kiedy przedstawiciele klas ósmych wygłosili pożegnalną przemowę.

Uroczystość dobiegła końca i uczniowie radośnie, a zarazem nostalgicznie wyruszyli na wakacje. Po letnich wojażach zmierzą się z nową szkołą i nowymi wyzwaniami. Życzymy naszym absolwentom niezapomnianych wakacyjnych wrażeń oraz powodzenia na dalszym etapie edukacji.