Wesoły Dzień Dziecka uczniów klas piątych

Dnia 31 maja klasy piąte wybrały się do Łodzi, by świętować Dzień Dziecka. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania łódzkiego Orientarium, w którym uczniowie podziwiali piękny, kolorowy świat stworzeń wodnych: różne gatunki ryb z całego świata, rekiny, płaszczki oraz przepiękną rafę koralową. W Orientarium swoje wybiegi mają również  słonie, makaki, orangutany, niedźwiedzie i gibony. Uczniowie odwiedzili także nową małpiarnię, żyrafy oraz leniwce. Podczas wędrówki towarzyszyły im swobodnie spacerujące po ogrodzie pawie, które były na tyle łaskawe, że rozpościerały swoje piękne, szmaragdowo – zielone ogony.

Po zachwytach nad piękną fauną i florą przyszedł czas na pełną emocji zabawę w kręgielni „Grakula”. Uczniowie bawili się wyśmienicie i na pewno ta wycieczka pozostanie na długo w ich wspomnieniach.

Alicja Bogdańska i Marzena Wartalska