Igrzyska Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej

W rozgrywkach, które odbyły się 7 czerwca 2022 r. w MOSiR Pabianice na „Lewitynie” udział wzięło 5 drużyn dziewcząt: Szkoła Podstawowa z Dobronia, Szkoły Podstawowe nr 1, nr 3 oraz nr 14  z Pabianic, Szkoła Podstawowa z Pawlikowic oraz 3 drużyny chłopców: Szkoła Podstawowa z Dobronia, Szkoła Podstawowa nr 1 z Pabianic oraz  Szkoła Podstawowa z Pawlikowic.

Rozgrywki odbywały się na dwóch boiskach równocześnie.  Drużyna naszych chłopców pierwszy  mecz  z  SP nr 1 z Pabianic niestety przegrała.  W swoim drugim meczu ze SP z Pawlikowic wygrali gładko w dwóch setach spotkanie. Ostatecznie turniej zakończyli na 2 miejscu. Awans z drugiego miejsca zakwalifikował ich do dalszych rozgrywek.

Drużyna naszych dziewczyn pierwszy mecz stoczyła ze SP z Pawlikowic. Wygrała spotkanie w dwóch setach dzięki dobrej zagrywce. Drugi mecz dziewczęta grały z SP nr 1 z Pabianic i niestety przegrały go.  W trzecim meczu dziewczyny grały z SP nr 3 z Pabianic i chociaż mecz był wyrównany, musiały uznać wyższość swoich rywalek. Ostatni mecz  rozegrały z dziewczętami ze SP  nr 14 z Pabianic i odniosły w nim zwycięstwo. Ostatecznie zawody  ukończyły na trzecim miejscu.

Biorąc pod uwagę, że reprezentanci  szkoły  pierwszy raz brali udział w rozgrywkach piłki siatkowej plażowej, zajęcie II i III miejsca to duży sukces naszych zawodników.

W konsekwencji kolejność końcowa drużyn na zawodach przedstawia się następująco.

• Klasyfikacja dziewcząt

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Pabianicach

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach

III miejsce –  Szkoła Podstawowa  w  Dobroniu