Książka mówi…

W środę 12 października odbyły się szkolne elimanacje do  konkursu czytelniczego, organizowanego przez Departament Sportu i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu. Chętni uczniowie klas VII i VIII zmierzyli się z twórczością Adama Mickiewicza, odczytując w wyjątkowy sposób wybrane przez siebie dzieła literackie. Potyczki naszych czytelników stały się okazją nie tylko do zweryfikowania ich umiejętności erudycyjnych i interpretacyjnych, ale też czasem refleksji nad kunsztem słowa poety oraz romantyczną wrażliwością, z którą wielu z nas może się utożsamiać. Spośród wszystkich biorących udział w dzisiejszym spotkaniu wybrano dwóch przedstawicieli, którzy będą reprezentować naszą szkołę w etapie rejonowym. Są to: Anna Groblewska z klasy VIIIc i Kamil Mudzo z klasy VII.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia. Pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział.

T.P.